flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила поведінки в суді

 

Негативні наслідки порушення правил поведінки в суді.

Як ознайомитися з матеріалами чи звукозаписом процесу?

Як звернутися до суду?

Позовну заяву, скаргу, клопотання, чи будь-який інший документ Ви можете подати до суду Поштою:

Надсилайте документи як цінний лист з описом вкладення або рекомендований лист. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення документів.

 ПАМ'ЯТАЙТЕ! Днем вчинення відповідної дії вважається день здачі документа на пошту, який визначається за поштовим штемпелем, а не день надходження листа до суду.

 Власноруч через канцелярію суду:

Ви можете передати документи у робочий час працівнику суду, який веде приймання вхідної кореспонденції та її реєструє. Візьміть з собою копію документа, який подаєте і попросіть працівника апарату суду поставити на ньому штамп із датою одержання та реєстраційним номером або видати відповідну довідку.

 УВАГА! Суд не бере до розгляду анонімні звернення. Якщо Ви подаєте певне звернення в рамках справи, у якій відкрито провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді.

Як підготуватися до візиту в суд?

Візьміть з собою:

Бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у спортивному одязі та іншому неділовому одязі.

Приходьте до суду вчасно, бажано заздалегідь! Якщо Ви не можете прибути до суду - повідомте про це завчасно у письмовій формі.

Про що слід пам'ятати під час перебування у приміщенні суду?

 ПАМ'ЯТАЙТЕ! В суді працюють дві категорії  фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

 Як поводити себе під час слухання справи?

Заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.

У цілях безпеки забороняється: